Unikátny americký výskum

Americkí vedci sa naozaj často púšťajú do celkom unikátnych výskumov. Dôkazom toho je ten, ktorý nedávno uskutočnili na niekoľkých stovkách žien. Ako na ne fungovali mužské spermie? Výsledky vás možno prekvapia. Muži o kvalite a pozitívnych účinkoch svojich spermií hovoria radi a zanietene. Skutočnosť je však taká, že nie sú až tak ďaleko od pravdy. Poďme sa ale pozrieť na spomínaný výskum, jeho výsledok.

Pod mikroskopom

V prvom rade sa vedci sústredili na to, čo všetko mužské spermie obsahujú. A je to síce neuveriteľné, ale dá sa povedať, že majú dokonca výživovú hodnotu! Sú plné bielkovín, ale aj minerálov ako horčík, zinok či vápnik. Dokonca obsahujú aj vitamín C. A to už je čo povedať. Navyše majú schopnosť bojovať proti starnutiu buniek. Že by sa práve našiel toľko ospevovaný elixír mladosti?

Niečo navyše

Okrem spomenutých látok sa v nich však nachádza ešte niečo. Tou zázračnou látkou je sérotonín. Ten je známy ako hormón dobrej nálady a pokiaľ ho v tele nemáte dostatok, nie je vylúčený nástup depresií. Hoci hladiny sérotonínu v spermiách sú menej výrazné a významné v porovnaní s jeho úlohou v mozgu a centrálnej nervovej sústave, existujú štúdie, ktoré naznačujú prítomnosť sérotonínu v spermiách. Jedna teória hovorí, že tieto chemikálie by mohli vstúpiť do tela ženy počas pohlavného styku a mať pozitívny vplyv na jej náladu.

Výskum na ženách

Takmer tristo žien sa dobrovoľne zúčastnilo výskumu. Boli tam ženy, ktoré mali pravidelný sexuálny život so svojim partnerom a mali nechránený sex, ale tiež ženy, ktoré sa počas sexu chránili buď prerušovaným sexom, alebo pomocou prezervatívu. Súčasťou prieskumu však boli aj dámy, ktorých sexuálny život bol mizerný.

Výsledky výskumu

Výsledky výskumu boli šokujúce. Práve ženy, ktoré nemali takmer žiadny sex a tiež ženy, ktorých sex bol chránený a nemali tak styk so spermiami, mali sklony k depresiám. Záver je teda jednoznačný. Mužské spermie na ženy fungujú rovnako ako antidepresíva. Však je potrebné zdôrazniť, že tento výsledok nie je jednoznačne a viacnásobne potvrdený a existuje veľa skeptikov ohľadom tejto myšlienky. Problémom je, že mnohé z chemikálií v spermiách by museli prekonať rôzne prekážky v reprodukčnom systéme ženy, aby mohli mať významný vplyv.

Téma na ďalší výskum

Otázkou je, či orálny sex môže mať rovnaké účinky na zlepšenie nálady. „Keďže steroidy v antikoncepčných tabletkách prežijú proces trávenia, predpokladal by som, že to isté platí aspoň pre niektoré chemikálie v sperme,“ hovorí Gordon Gallup, psychológ na Štátnej univerzite v New Yorku. „Chápem, že medzi niektorými gaymi, ktorí majú análny styk, nie je nezvyčajné pokúšať sa zadržať spermie v tele na dlhší čas,“ dodáva. „Samozrejme, čo naznačuje, že to môže mať psychologické účinky.“ Bude však potrebný ďalší výskum, aby sa potvrdilo, či vystavenie semenu prostredníctvom orálneho alebo análneho sexu skutočne ovplyvňuje náladu u heterosexuálnych alebo homosexuálnych partnerov.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to