Málokedy stačí iba jedno milovanie

Ako často a v akej pozícií sa milovať keď túžite po dieťati? Veľmi často vyslovená či utajovaná, skoro vždy prítomná otázka u párov, ktoré chcú potomka. Iste poznáte varovanie „starších a skúsenejších“, že stačí chvíľa nepozornosti a dozvuky milovania sa prejavia o deväť mesiacov. V praxi to však takto nefunguje, na založenie rodiny málokedy stačí iba jedno milovanie.

Pol roka snaženia sa pri milovaní

Sociálna komunita ChannelMum prišla s výskumom, koľko dvojici trvá, kým sa dopracuje k pozitívnemu tehotenskému testu. Do prieskumu sa zapojilo až 1194 dvojíc snažiacich sa o splodenie potomka. Niektorým sa to podarilo na prvý raz, iným ani po pár mesiacoch. Ale ako to už v prieskumoch býva, vždy sú o priemerných hodnotách. A štatistiky ukázali, že priemerná dvojica sa miluje 78-krát pred tým, ako test ukáže pozitívny výsledok. Ak tento častejší sexuálny kontakt rozložíme na 158 dní, predstavuje to polrok. To je zvyčajne obdobie, po akom sa partneri, od rozhodnutia stať sa rodičmi, tešia z prvej návštevy gynekológa.

Zvyšovanie frekvencie

Zaujímavým zistením je, že snaha splodiť dieťa, väčšine párov zvýši sexuálnu aktivitu v spálni. Podľa ChannelMum sa páry milovali v priemere 13-krát za mesiac, čo predstavuje podstatne vyššiu hodnotu ako pri potomkoch, ktorí sa o potomka nesnažia. Mnohým sa môže zdať, že zvýšená intenzita milostného aktu vplýva pozitívne na partnerov, to však nie ja stále pravda. Najmä v prípade, ak sa nedarí. Podľa zistení jednej štúdie vplýva na plodnosť a teda šancu otehotnieť, okrem iného, aj ročné obdobie.

Práca a stres?

Počet milovaní síce stúpa, ale nemôžeme povedať, že by priamo úmerne rástla aj radosť. Anonymný prieskum zverejnil aj skutočnú pravdu o tom, ako sa na snahu plodiť detí dívajú muži. 18 percent mužského pokolenia, intenzívny sexuálny život s jasným cieľom (splodiť dieťa) nevnímalo už ako potešenie z milovania, ale ako prácu. Až v 43 percentách, muži po niekoľkých neúspešných pokusoch pri plodení potomka, pociťovali námahu, ba až frustráciu, či sú vôbec potentní, schopní splodiť potomstvo. Podvedome u nich vznikal tlak na psychiku.

Misionárska poloha má na svedomí najviac otehotnení

Takže ako často a v akej pozícií sa milovať keď túžite mať potomka? Až tri štvrtiny párov splodilo dieťa pri misionárskej polohe. Táto poloha patrí k najplodnejším polohám na celom svete. Štvrtine párov sa to podarí práve v pozícií odzadu. V štatistike sa vyskytovali len tieto dve polohy, ostatné predstavovali hodnotu štatistickej odchýlky. Ak však chcete otehotnieť, odporúča sa pravidelný sex, pretože u žien nastáva ovulácia každý mesiac, čo ich robí plodnými po celý rok.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to