Kedy a ako často mať sex, pohlavný styk?

Kedy a ako často mať sex, pohlavný styk, ak chcem otehotnieť, pýta sa nejedna žena? V akej pozícií sa milovať, keď túžite po dieťati? Častejší sex rovná sa plodnejší pár? Sex len počas ovulácie s cieľom otehotnieť, podľa odborníkov, nie je najlepším nápadom. Vhodnejšou alternatívou je pravidelný pohlavný styk. Bez ohľadu na ročné obdobie, veď u žien nastáva ovulácia každý mesiac, čo ich robí plodnými po celý rok.

Častokrát za napätie vo vzťahoch môže práve nenaplnená túžba po potomkoch, čo sa výrazne odráža aj v sexuálnom živote partnerov. Množstvo doktorov svojim pacientom odporúča sex krátko pred samotnou ovuláciou. Otázkou je, či to zvyšuje plodnosť? V konečnom dôsledku sa môže ukázať, že je to práve naopak.

Naplánovaný sex v čase plodných dní?

Pri sexuálne aktívnejších pároch, mávajúcich sex mimo plodných dní, bol pozorovaný priaznivý efekt na imunitný systém. Podľa odborníkov, najmä častejší kontakt s partnerom pôsobí pozitívne na ženské telo a to sa stáva „otvorenejším“ pre mužské spermie a embryo, hlavne v druhej polovici cyklu, kedy nastáva uhniezďovanie. Môžeme povedať, že sexuálne aktívne ženy disponujú vyššími hodnotami ženského hormónu progesterónu, ktorý je zodpovedný za uhniezďovanie sa embrya. K tejto problematike sa, pre rakúsky časopis Woman, vyjadril vedúci doktor Michael Feichtinger z kliniky Wunschbaby-Institut Feichtinger. Z toho vyplýva, že ak sa na vec pozeráme z dlhodobejšieho hľadiska, tak je účinnejšie mať sex častejšie a nie pod tlakom, ako je to v prípade obdobia ovulácie.

Častejší sex Vás robí plodnejšími a to platí u oboch pohlaví

Častejší sex je osožný aj pre mužský organizmus. „Práve dlhý čas bez ejakulácie môže mať nepriaznivé účinky na kvalitu spermií, na druhej strane aj krátky odstup mierne ovplyvňuje túto kvalitu,“ tvrdí Feichtinger.

Optimálna pravidelnosť

Podľa odborníkov, sexuálne aktívnejšie páry majúce sex každý deň, či každý druhý deň sú plodnejšie ako páry majúce pohlavný styk len raz za týždeň. V prieskumoch na túto tému páry uvádzajú, že najväčšiu záťaž pre nich predstavuje najmä „sex podľa hodiniek“. V prípade párov, ktoré sa nevidia často práve z pracovných dôvodov, alebo spolu nežijú, môže cielený sex uľahčiť tehotenstvo. Naopak, pri pároch zdieľajúcich spoločnú posteľ, by spúšťačom malo byť spontánne rozhodnutie, a nie ovulácia. A to práve preto, že sa tým zvyšuje samotná túžba a plodnosť. Sex rozhodne nepatrí pod aktivity, ktoré by sa mali plánovať pod tlakom a nemalo by to, samozrejme, prerásť do extrému. „Klientom, ktorí túžia otehotnieť, odporúčame psychologickú pomoc a to v prípade, že tlak a zúfalstvo sú príliš veľké,“ uzavrel expert. Samozrejme, netreba zabúdať, že „keď sa nedarí“, je tu ešte stále možnosť asistovanej reprodukcie.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to