Aké sú príznaky blížiacej sa ovulácie?

Príchod menštruácie vie každá žena rozpoznať aj vďaka príznakom, ktoré sa spájajú s PMS, teda predmenštruačným syndrómom. Kŕče, nafúknuté brucho či podráždenosť viac ako obvykle… Ale čo ovulácia? Aké sú príznaky blížiacej sa ovulácie?

Ako ju odhalíme, aké príznaky ju sprevádzajú? Je vhodné o nej vedieť, v oboch prípadoch, aj keď chcete otehotnieť a aj keď nie. S ovuláciou sú spojené rôzne mýty. Sedem z nich nájdete v inom článku na našom webe.

In medias res. Toto sú 4 príznaky, že sa blíži ovulácia:

Mierne kŕče v podbrušku

Táto bolesť však nie je a ani nepripomína tú menštruačnú a časovo je orientovaná v strede cyklu. Bolesť je možné spozorovať na pravej alebo ľavej strane v podbrušku ako ťahanie. Bolesť nemusí byť intenzívna, môže byť letmá, každopádne ju spozorujete.

Meniaci sa výtok

Výtok z vagíny o niečom hovorí. V plodnej fáze je tenší, pripomínajúci vaječné bielko a je vodnatejší. Ak je vodnatý natoľko, že sa dá natiahnuť medzi prstami, ovulujete.

Rastie chuť na sex

Dokonca aj z biologického hľadiska to dáva zmysel, čím ste plodnejšia, tým väčšiu chuť na sex máte. V prípade, že nemôžete myslieť na nič iné iba na to, ako skočíte doma na priateľa, keď sa vráti z práce, pravdepodobne ste plodná, alebo len čerstvo zamilovaná. Netreba zabúdať na fakt, že počas plodných dní pôsobí každá žena atraktívnejšie.

Zmena bazálnej teploty

V prípade, ak sa snažíte o potomka, pravdepodobne túto procedúru už poznáte. Koho zaujímajú plodné dní a chce si ich vypočítať, pravidelne si meria bazálnu teplotu (vo vagíne alebo v ústach). Krátko pred ovuláciou teplota stúpa. Merať ju treba bezprostredne po prebudení, skôr než vstanete z postele. Keď je vyššia ako za bežných okolností, značí to o tom, že sa blíži vaša ovulácia.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to